Prezervatif Kullanımında Püf Noktaları

Her iki cinsiyet için de prezervatif üretilmesine karşın bu yazımızda sadece erkekler için üretilen prezervatifler hakkında bilgi vereceğiz. Esas ortaya çıkma amacı hamilelik ihtimalini ortadan kaldırmak olan prezervatifler, zaman ilerledikçe cinsel yolla bulaşan hastalıkların önlenmesi amacıyla da kullanılmaya başlandı. Düzgün bir şekilde penise giydirildiğinde boşalma sonrası vajinaya meni akışını engelleyen prezervatifler bu şekilde ilişkide bulunan kadının hamile kalması ihtimalini ortadan kaldırır. Ancak belirtilmelidir ki prezervatife rağmen hamile kalınma ihtimali her zaman mevcuttur.

Esas amacın cinsel hastalıklardan korunması olduğu durumlarda kullanılan prezervatiflerin lateks olmasına dikkat edilmelidir. Cinsel hastalıklardan korunma açısından en iyi hizmeti lateks içeren prezervatifler vermektedir. Diğer prezervatifler gebelik açısından daha iyi performans verebilme potansiyeline sahip olsa da cinsel hastalıkların karşısında lateks durmaktadır.

Prezervatifler penis boyuna göre büyük, küçük ve standart boylara sahiptir. Prezervatif kullanımında yırtılma ihtimali her zaman mevcut olduğundan bu ihtimale karşın ekstra kalın prezervatifler de mevcuttur. Bunun aksine his duygusunu arttırmak için üretilen ultra ince kondomlar da mevcuttur. Fakat koruyuculuk açısından bu kondomlar bir soru işareti olabilir ve yırtılma ihtimalleri daha yüksektir.

Yatak odasına renk katmak adına farklı farklı tatlara sahip aromalı prezervatifler ya da renkli prezervatifler tercih edilebilir.

Cinsel ilişki esnasında kayganlığı arttırmak, genital bölgeye girişi kolaylaştırmak ya da acıyı azaltmak adına kullanılan vazelin, masaj yağı ve diğer yağlar, kayganlaştırıcılar prezervatifin yırtılma ihtimalini arttırır. Kadınlardaki mantar enfeksiyonu da bu tür bir etki gösterebilir.

You may also like...