Erken Boşalmanın Nedenleri

Erken boşalma rahatsızlığına tam olarak neyin sebep olduğu ile ilgili kesin bir tanım halen bulunmamaktadır. Çoğunluk ile spekülatif psikolojik teoriler ileri sürülmektedir. Beyinde boşalmayı kontrol eden uyarıcıların aşırı duyarlılığı ya da penis cildinin aşırı hassasiyetinden dolayı erken boşalma gerçekleştiğine dair birtakım fikirler öne sürülmektedir. Değişken ve duyusal değişken erken boşalma sorunu tamamen psikolojik nedenlere dayandırılır ve günlük yaşam koşulları ve stres de bu konuda oldukça etkilidir. Erken boşalma çözümü için cialis ürünü öneriyoruz.

Erken boşalma sorununa neden olan sebepler şöyle sıralanabilir;

  • Psikolojik nedenler olabilir; stres, çevresel faktörler, partner ile olan ilişki, yaşam tarzı gibi problemlerin neden olması ile kişi erken boşalma sorununu yaşayabilir.
  • Endokrin faktörler olabilir; halk arasında guatr olarak bilinen tiroit sorunları yüksek tiroit yani hipertiroidi erken boşalma konusunda etkisi olan nedenler arasında sayılabilir.
  • Ürolojik sorunlar olabilir; prostat hastalıkları, prostat enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları veya cinsel yolla bulaşan hastalıklar da erken boşalma rahatsızlığı açısından mühimdir.
  • Cinsel sağlık problemleri olabilir; Cinsel sağlık konusunda rastlayabileceğimiz fonksiyon bozuklukları veya kadınların cinsel uyum problemleri de erken boşalmaya neden olabiir.

 

Erken Boşalma Teşhisi Nasıl Konulmaktadır?

Erken boşalmanın tanısında en önemli husus uzman bir kişi ile rahatsız olan kişinin görüşmesidir. Erken boşalma rahatsızlığının altında yatan asıl neden hormonal sorunlar, idrar yolu enfeksiyonu gibi farklı rahatsızlıklar ise de bu nedenlerin önlenmesi adına tedavi yapılabilir. Erken boşalma rahatsızlığının teşhisi yapılması için hasta içinde bulunduğu durumu detaylı bir şekilde aktarmalıdır. Türkçe validasyonu yapılmış sorgulama formları ile hastanın anlattığı her şey detaylı olarak değerlendirilebilir. Çoğunluk ile karıştırılan iktidarsızlık ve erken boşalma rahatsızlıklarının arasındaki fark uzman kişinin hastanın anlattıklarını detaylı olarak değerlendirilmesi ile ortaya çıkar.

 

Erken boşalmanın çeşitleri nelerdir?

Erken boşalma rahatsızlığının birçok nedeni vardır;

Yaşam boyu devam eden erken boşalma rahatsızlığı; ilk cinsel aktivite ile başlayan ve yaşam boyu süren erken boşalma sorununa denir. Genel sıklığı %2,3-3,2 olarak değerlendirilirken Türkiye sınırları içerisinde %2,5 olarak görülmektedir.

Kazanılmış erken boşalma rahatsızlığı; cinsel ilişkinin ilk başladığı zamanlarda normal bir boşalma yaşanır iken daha sonraları yaşanan herhangi bir sorun neticesinde erken boşalma rahatsızlığının görülmesidir.

You may also like...