Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalma rahatsızlığı ile karşılaşan kişilerin genellikle yaşadıkları durum, penisin vajinal bölgeye girmesinin hemen akabinde veya henüz girmeden, temas veya düşünsel olarak uyarılma sonucu gerçekleşen boşalma durumudur. Bu durumla pek çok erkek karşılaşmakta ve bu konuda tedavi yolları aramaktalardır. Bahsi geçen durum genç yaşlarda ortaya çıkabileceği gibi ilerleyen yaşlarda da oldukça sık görülmektedir.  Erken boşalma durumu tekrarlanmıyorsa endişe verecek bir konu değil ve anlık psikolojik durum ile alakalıdır.

 Neden Erken Boşalıyorum?

Erkeklerin konuşmaya genellikle çekindiği bu durumun tedavisi mümkündür. Genellikle erken boşalma ilk başlarda nadiren olsa da zaman içerisinde sıklaşarak artan bir durum olarak görülmektedir.  Erken boşalma rahatsızlığına bazı fizyolojik ve biyolojik etkiler neden olmaktadır.

Erken boşalma durumu çeşitlilik gösterir, bununla ilgili olarak ilk ele alacağımız rahatsızlık tipi yaşam boyu süren erken boşalmadır. Bu tip sorun ilk cinsel birleşme ile ortaya çıkar sonrasında her ilişkide yaşanır ve genellikle biyolojik sebeplerden kaynaklanır.

İkinci tip erken boşalma ise oldukça sık gözlenen bir tip olup, erkek bazen erken boşalırken bazense normal bir seyirde boşalır. Bu tip boşalmaların nedenleri arasında biyolojik, ruhsal ve fizyolojik etkiler görülebilir.

Üçüncü tipte ise genellikle görülen durum, kişi aslında erken boşalmasa da erken boşaldığını düşünmesidir. Bu hususa neden olan psikolojik sebepler kültürel veya partnerden öte gelen nedenlerdir.

 

You may also like...