Erkeklerde Cinsel Sağlık

Erkekler kadınlar bakımından morfolojik ve fizyolojik olarak farklılık göstermektedir. Bu farklılıktan dolayı da cinsel anlamda bir yetersizlik söz konusu olduğunda tedavi yöntemi farklı olmaktadır. Kadınlarda cinsel hazzın eksikliği çok görülmez, kullanılan ilaçlar ya da bir organ eksikliği gibi durumlarda hormonal takviyeler ile toparlama sağlamaktadır. Ancak erkeklerde durum aynı değildir. Erkek cinsel organı oldukça hassastır ve dış etkenlere kolaylıkla tepki verebilmektedir. Bu tepkilerin de uzun vadede cinsel sağlık üzerine olumsuz etkileri olmaktadır. Cinsel sağlığın iyileşmesi için iktidarsızlık adı verilen bu durumun da halledilmesi gerekmektedir. Cinsellik üzerine piyasada mevcut bulunan ilaçlara bakıldığında cinsel performansı arttırıcı etki göstermektedir. Cinsel gücün arttırılması da özellikle erkekler üzerine tercih edilen ilaçlardan oluşmaktadır.

Fosfodiesteraz 5 inhibitörü adı verilen bu ilaçlar iktidarsızlık problemi ile başarılı bir şekilde mücadele etmektedir. Cinsel gücün artıırken aynı zamanda cinselliğin uzun sürmesini de sağlamaktadır. Erkek ya da kadın ne olursa olsun cinsel birlikteliken haz almak ister. Bu hazzın da uzun sürmesi iki tarafından cinsel birliktelikten memnun olarak ayrılmasını sağlamaktadır.

Cinsel sağlığın korunması ve iyileştirilmesi adına birçok program ve kitap bulunmaktadır. Bu gibi bilgilerle de kendinizi geliştirebilir ve konu sağlık olduğundan dolayı da ihmaline bile yer vermemeniz gerekmektedir. Cinsellik eşleri birbirine bağlayan en önemli unsurdur bu yüzden de cinsel yaşamınız da yaşanan bir problemin ilerleyen süreçlerde hayatınızı etkilemesine izin vermemelisiniz.

You may also like...