Cinsellik Sırasında Kalp Durur Mu?

Cinsellik çoğu zaman sağlığa oldukça yararlı bir aktivitedir. Elbette her iki cinsiyette çoğu zaman şu soruyu kendi kendine sormuştur. Cinsellik sırasında kalp durur mu? yapılan araştırmalara bağlı olarak bu durumdan kadınların, erkeklerden daha az korkması gerekiyor. Evet erkekler cinsellik sırasında kalp krizine daha yatkın. Yapılan bir araştırma gösterdi ki 4 bin 557 vakadan yalnızca 34 tanesi cinsellik sonrası kalp durması ile karşı karşıya kaldı ve bu durumla baş başa kalan kişilerin 32 tanesi ile erkekti; kısaca büyük bir risk grubunu erkekler oluşturuyor. Kalp krizi sırasında kişi bilincini yitiriyor, kalp masajı sağlanmazsa kişi hayatını yitirebiliyor. Bu yüzden kalp krizi ile ilgili tüm gerçeklerden haberdar olmalısınız.

Cinsellik Sonrası Kalp Durması Hakkında Bilgiler

Cinsellik sonrası kalp krizi, standart kalp krizi ile aynı şekilde belirtiler gösteriyor. Sol kolda uyuşma, nefes darlığı, kusma, baygınlık ve daha birçok unsur aynı şekilde gerçekleşiyor. Bu yüzden bu durumlarla baş başa kaldığınızda partnerinizi bilgilendirmek zorundasınız. Çünkü kalp krizi esnasında, hastaya masaj yapılmazsa geçen her saniye içinde hastanın kalma şansı yüzde on oranında azalıyor. Özellikle kalp masajı ilk bir dakika içinde gerçekleşirse hastanın hayatta kalma ihtimali üç katına dahi çıkabiliyor. Kalp ve damar sorununuz olduğu halde partneriniz ile sık sık bir araya geliyorsanız; ilaçlarınızı doktor tavsiyesinde kullanın. Aynı zamanda partnerinizin kalp masajı öğrenmesini sağlayın. Herhangi bir tehlike durumunda hayatta kalma olasılığını bu sayede üst seviyeye çekebilirsiniz. Cinsellik sonrası kalp durması gibi sorunların önüne geçmek için bilinçli olmak şart.

Cinsellik Sırasında Kalp Krizi

Gençlerde bu durum nadir bir şekilde gözlemleniyor. Ortay yaş ve üstü ise cinsellik sırasında kalp krizi konusunda asıl risk grubu olarak ele alınıyor. Kişilerin sahip olduğu hastalıklar, burada büyük bir öneme sahip. Şayet hayati riskler taşıyan bir hastalığınız bulunuyorsa doktorunuzdan bilgi edinmeyi, bu konu hakkında partnerinizi eğitmeyi göz önünde bulundurmalısınız. Hayatta kalmak sizin elinizde, daha birçok gece, arzu dolu dolu birliktelik yaşayacaksınız. Modern tıp sizlere çözüm sunmaya devam edecek.

You may also like...