Cinsel Sağlığın Korunması

Eşlerin birbirleri arasında paylaşımlarının yapıldığı, keyif ve haz dolu zamanlara sebep olan cinsellik, iletişimde önemli bir yere sahiptir. Birçok insanın cinsel sağlık yetersizliğine bağlı evlilikleri ve ilişkileri sonlanmaktadır. Cinselliğin bu denli önemli olmasının sebebi de insanların duydukları haz ve memnuniyet hissidir. Erkek ya da kadın, bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmaktadır. İki cinsiyete de düşen yük birbirinden farklı olsa da cinsel sağlığın korunması için iki tarafında adım atması gerekmektedir.

Cinsel sağlığın iyileşmesi ve korunması için:

    • Kişilerin öncelikle kendi öz bakımlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Cinsel organların bulunduğu bölgeler genellikle kapalı kaldığından dolayı birçok hastalık (mantar vb) görülmektedir. Bunlara engel olmak adına da hijyene dikkat edilmelidir.
    • Cinsel yönden bir eksikliğiniz var ise bunu kabul etmeniz gerekmektedir. Bu kabul edilen eksikliğin üzerine giderek düzeltilmesi adına yapılacak şeylerin de araştırılması gerekir.
    • Eğer erkeklerde iktidarsızlık problemleri sıklıkla rastlanıyorsa bu durumda kişilerin dışarıdan ilave ilaç alması gerekmektedir. Cinsel gücü arttıran ilaçlar aynı zamanda size kusursuz bir cinsel yaşam sunmaktadır.
    • Cinsel birlikteliğin süresinin uzamasını istiyor iseniz bu durumda da aynı ilaçlardan kullanarak cinsel gücünüzü arttırırken cinselliğin kusursuz yaşanmasına da sebep olabilirsiniz. Cinsellik tek taraflı olan bir memnuniyet değildir. Bu yüzden hem kendinizi hem de partnerinizi düşünmek zorundasınız ve bu süreçte hazzın doruklarda olmasını istiyorsanız mutlaka eksikliklerin bilinip tedarik edilmesini sağlamalısınız.

You may also like...