Cinsel Güç Sorununun Nedeni Kalp Rahatsızlıkları Olabilir

30 ile 50 yaş aralığında olan erkeklerin yaşadıkları cinselliğe bağlı problemlerin kaynağının kalp rahatsızlıkları olduğu görülebilmektedir. Buna çözüm olarak hayatlarındaki programlarındaki basit farklılıklar yapmaları söz konusu olabilmektedir. Erekte olma haline çözüm üretmek ve kalp krizi geçirme riskini azaltmak adına da bu yönde bir girişim söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda da cinsel sağlık ile beraber kolestrol seviyeleri, hipertansiyon, kalp damar hastalıkları ve obezite doğrultusunda ilişki kurabilmek de mümkün olabilmektedir. İnce ve küçük olan cinsel organdaki damarların bu tip rahatsızlıklar doğrultusunda etkilenebilmesi de kalp rahatsızlıklarında ilk temel tehlike olarak ifade edilebiliyor.

Kalp Krizi Riski Nasıl Azaltılır?

Sertleşme problemi yaşayan erkeklerin 5 yıl içinde kalp rahatsızlığının gelişimine dair problem yaşamalarının daha yüksek ihtimal olduğu görülebiliyor. Ereksiyon sorununun en az sigara kullanımı kadar önemli bir detay olduğu da ifade edilebiliyor. Kısacası cinselliği etkileyen her bir kriterin kalp rahatsızlıklarını da tetiklediği görülebiliyor. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kolestrol, plak oluşumu, sigara kullanımı, alkol tüketimi, hareketsiz yaşam gibi detaylar kalbe giden damarların sağlıksız bir seviyeye gerilemesinde önemli kriterler olarak görülebiliyor. Böylelikle damarlarda hasar yaratacak olan bu durumun yaşanmaması adına kişilerin hayat biçimlerinde değişikliğe giderek, birtakım alışkanlıklarından uzak kalması konusunda da faaliyete geçmeleri gerektiği de ifade edilen durumlar arasında da sayılabiliyor.

Beslenme hataları, stres, depresyon ve uyku problemleri de hem cinsellik hem de kalp sağlığı bakımından ciddi tehlike meydana getirebiliyor. Aynı zamanda da bel çevresinin kalınlığı, vücut kitle endeksi ve vücuttaki yağ oranları da bu konuda dikkate alınması gereken kriterlerdir. Kiloda görülen artışın hormon dengelerini de etkilediğinden ötürü cinsel yöndeki sorunların baş göstermesi son derecede doğal olarak adlandırılmaktadır.

Kişilerin hayatlarında değişikliğe giderek, sağlıklı bir diyeti uygulamaya koymaları sonrasında da istedikleri sonuçları almaya başlayacakları görülebilecektir. Aynı zamanda da uyku düzeni ve zihinsel sağlık da bu noktada iyileştirilmeye gidilecek olan durumlar olmalıdır. Doktorlara başvurularak, bu yöndeki sorunları ortadan kaldırmaya dayalı bir şekilde hareket etmenin faydası olacaktır.

You may also like...